Aion Online recenzja


Aion Online to kolejna po Star Wars: The Old Republic i Age of Conan, gra MMORPG, która przeszła z modelu subskrypcyjnego na freemium (free to play). Za produkcje odpowiedzialne jest studio NCsoft, znane chociażby z serii Lineage.

aion_online_3

Wkraczamy do świata opanowywanego przez wojnę rozgrywającą się między frakcjami Asmodan i Elyiosów oraz Balaurów, której stawką jest ostateczna kontrola nad światem Atrei. Zwyczajowo, naszym pierwszym krokiem jest stworzenie postaci. Sam proces kreacji postaci jest bardzo zaawansowany i umożliwia na szeroką modyfikację tworzonego bohatera. Jeśli potraficie, zróbcie swój pierwowzór! To da się zrobić, chociaż wymaga trochę czasu. Wzrost, wagę, detale twarzy, możemy modyfikować jak nam się podoba. Jedynym ograniczeniem jest w praktyce nasza cierpliwość, miałem ochotę od razu przejść do gry. Poza tym, pierwsze, co rzuca się w oczy, tak przy okazji tworzenia postaci, jak i potem to bardzo wysokiej jakości grafika i płynność animacji.

Wchodząc do właściwej części gry, jesteśmy witani bardzo zachęcającym samouczkiem, który wyjaśnia nam mnóstwo detali i szczegółów związanych z rozgrywką. Całe szczęście, że gra jest w całości po polsku, bo Aion sprawia początkowo trochę zawiłe wrażenie. Co czeka nas w grze? Podobnie jak w innych grach MMORPG do pobrania, główna część gameplay składa się z wykonywaniu misji.

aion_online_1

Z jednej strony mamy główny wątek kampanii, niemalże filmowo opowiadający nam o losach naszej postaci w kontekscie wojny, a z drugiej misje typowe dla gatunku. Czeka nas mnóstwo biegania, walki z potworami, by móc odnaleźć jakiś określony przedmiot, oraz grindowania. Niestety, Aion jest grindziarski na wyższych poziomach, choć nie tak jak np. Lineage 2. Taki grind mam szczerą nadzieję, nie wróci szybko. Spotkamy na swojej drodze różne potwory, które jednak po jakimś czasie robią się do siebie bardzo podobne – to często zjawisko, podobnie z resztą było w World of Warcraft. Przedmioty dla herosa? Cała masa różnych zabawek. Miecze lekkie i ciężkie, topory, szpady, młoty, do tego cały asortyment ekwipunku. Jest się czym bawić, to na pewno.

aion_online_2

Mechanika walki jest bardzo typowa dla gatunku, dlatego przyjdzie nam atakować przeciwników za pomocą przycisków umiejętności umieszczonym w pasku. Nowością jest natomiast walka w powietrzu, bo tak się składa, że naszemu bohaterowi wyrastają skrzydła i to na 10 poziomie! Od tego momentu, możemy fruwać tu i tam, choć z pewnymi ograniczeniami. Niestety, możemy wzbić się tylko na określony czas.

Co z PvP? Abyss, czyli inaczej Głębia, to miejsca prawdziwej jatki między poszczególnymi frakcjami. Tak dzieje się najwięcej. Pole walki jest od czasu do czasu nawiedzane przez smoki, które atakują kogo tylko popadnie. Mikropłatności, czyli najbardziej nielubiany elementy wielu gier do pobrania za darmo. W wewnętrznym sklepie, gracze mogą odnaleźć całe mnóstwo przedmiotów. Możemy nabyć broń, zbroje i wyjątkowe wierzchowce, które umilą nam podróż przez świat Aiona. Szkoda, że ceny nie zachęcają za bardzo do kupna czegokolwiek. Niestety, ale przyjdzie nam trochę poczekać, aż mikropłatności w grach, będą pasowały na polską kieszeń.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Można latać!
Edytor tworzenia postaci
PvP

Wady
Dużo grindu

Werdykt
Aion Online jest znakomita i powinna trafić do fanów gier MMORPG, od tych najbardziej zagorzałych po grających od czasu do czasu. Nie ukrywam, że im wyżej, tym więcej czeka nas grindowania potworów w pogoni za punktami doświadczenia oraz pieniędzmi. Za sprawą genialnej grafiki, ekscytującego trybu PvP, możliwości latania i wielu mocnych zalet jest to czołówka darmowych gier MMORPG.
Aion Online wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 5/ATI 9800
CPU – 2.2GHz Pentium 4/AMD 2400+
RAM – 1GB
HDD – 12GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania sprzętowe
SO – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – 256MB Geforce 7800+/Radeon X1900+ lub lepsza
CPU – 2 GHz Core 2 Duo/AMD 3500+ lub lepszy
RAM – 2 GB
HDD – 12 GB

Aion Online recenzja
4.5 (90%) 2 votes
goodgame_empire_2_mgdp
Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire to aktualnie jedna z najpopularniejszych przeglądarkowych strategii po polsku. Ta, mająca więcej niż kilkadziesiąt milionów graczy, darmowa produkcja...

Zamknij