Age of Conan: Unchained recenzja


Age of Conan: Unchained przenosi nas do brutalnego świata Hyborii, pełnego mrocznych potęg i okrutnych władców. Świat Króla Conana, zaprasza wszystkich szukających mocnych wrażeń.

age_of_conan_3

Age of Conan: Unchained to darmowa wersja popularnej gry MMORPG stworzonej przez Funcom i zarazem jedna z pierwszych gier tego gatunku, jaka przeszła udaną metamorfozę z modelu subskrypcyjnego na free to play. Deweloperzy podeszli do swojego dzieła niezwykle ambitnie, tworząc – w momencie wydania – najlepiej wyglądającą grę MMO, jaka została wydana. Po upływie kilku lat, gra wciąż wygląda imponująco! Brutalny świat Hyborii mogliśmy poznać przy okazji przygód dzielnego Conana, który zajmował się chyba wszystkim, co związało się z siłą fizyczną i rozlewem krwi. Za twórcę uznaje się Roberta E. Howarda, ale nie będę was zanudzał dziesiątkami książek, choć nie powiem, przeczytałem nie jedną z nich.

Wkraczamy i od razu tworzymy naszego awatara, który będzie nas reprezentował w świecie gry. Możliwości kustomizacji postaci są olbrzymie, a sam system mogę porównać pod tym względem do Aion Online. Możemy stworzyć postać, jaka nam się tylko marzy, włącznie ze swoim sobowtórem.

age_of_conan_2

W Age of Conan: Unchained mamy do wyboru 12 różnorodnych klas, jedne z nich można uznać za typowe i standardowe, inne natomiast, zupełnie nowe, jak np. Herald Xotli czy Niedźwiedzi Szaman. Niestety, tylko cztery klasy są dostępne dla darmowych graczy – Demonolog, Kapłan Mitry, Strażnik i Barbarzyńca. Kiedy wybór postaci mamy już za sobą, wchodzimy do właściwej części gry. Zaczynamy na wyspie, budząc się na jej brzegu. Statek, którym podróżowaliśmy, rozbił się, a my bez grosza przy duszy, czy choćby ubrania, ruszamy przed siebie.

Walka w Age of Conan różni się i to bardzo znacząco, od standardu przyjętego w MMORPG. Deweloperzy przygotowali złożony system, w którym musimy w praktyce trafić przeciwnika, by zadać mu obrażenia. Wymaga to od gracza aktywności i zręczności: trafienie z łuku wymaga namierzenia celu, a atak bronią białą nie następuje automatycznie i z dużej odległości. Do tego system kombosów, fatality – wszystko prezentuje się naprawdę fantastycznie! Mało? Co powiecie na walkę z użyciem konia? Jeszcze mało? Nosorożec, Mamut?! Na tym także możemy jeździć!

age_of_conan_1

Świat jest bardzo rozległy i zróżnicowany, tak samo jak zróżnicowani są nasi oponenci. Przemierzymy ziemię Piktów, walcząc zarówno z typowymi wojownikami, jak ich szamanami; będziemy walczyć z tygrysami i małpami w dżungli czy masakrować przeciwników w ciemnych alejkach Tortage. Do tego instancje, w których będziemy walczyli z zastępami potworów z wielkim i wymagającym bossem na czele. Biorąc pod uwagę przyjęty system walki, walki z bossami wymagają czujności i finezji, bo będziemy musieli unikać jego ataków w normalny sposób. Ważne, by podczas każdej walki, skupiać się zarówno na zadaniu obrażeń, jak i na unikach.

Jak już wspominałem, wielką zaletą Age of Conan jest bardzo sprawny silnik graficzny. Grafika i wyjątkowy poziom detali, świadczą na korzyść tej produkcji, ale wysoką jakością, poraża także niesamowity soundtrack z gry – wielkie brawa. Spędziłem nie jedną godzinę odsłuchując nastrojowe utwory, ukazujące mrok i okropieństwa Hyborii.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety

Rozbudowany system tworzenia postaci
Zróżnicowany świat
Genialny system walki
Grafika i muzyka

Wady
Mikropłatności

 

Werdykt
Pomimo upływu kilku lat od premiery, Age of Conan dalej prezentuje się bardzo dobrze. Mikropłatności niestety stoją mi trochę ością w gardle, bo darmowych klas jest stosunkowo niewiele, ale zalety przewyższają wady, to na pewno. Najbardziej cenię sobie złożony system walki, który dostarcza mnóstwa wrażeń i jest chyba najatrakcyjniejszy z punktu widzenia innowacyjności. Do tego świetna grafika i muzyka, wielki świat i …możliwość spotkania samego Conana! Zagrajcie, bo warto!

Age of Conan: Unchained recenzja
3 (60%) 2 votes
kings_bounty_legions_1
Kings Bounty: Legions recenzja

Kings Bounty: Legions to jedna z najbardziej wybijających się gier strategicznych na Facebooku, dostępna także na iPady i iPhony (iOS)....

Zamknij